معرفی ورق ST52 + قیمت ورق ST52 تاریخ 27 فروردین 1403

ورق ST52

ورق ST52

ورق فولادی ST52

از ورق های ST52  با عنوان ورق های زیر بنایی صنعت نام برده می شود . دلیل آن هم به خاطر طیف وسیع مصرف آنها در صنایع مادر و بالا دستی می باشد .

این نوع ورق سیاه آلیاژی با افزودن عناصر سیلسیوم و منگنز نسبت به ورق های ST52  و ST44 از خواص مقاومت در برابر پیچش و خمش ، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی برخوردار است.

ورق ST52   دارای 2/0 درصد کربن 55/0 درصد سیلیس و 6/1 درصد منگنز می باشد که خاصیت مقاومت به خمش و خواص ارتجاعی خود را مرهون عنصر Mn یا منگنز می باشد.

موارد مصرف:

همیشه استفاده از فولادهای آلیاژی به دلیل رسیدن به مقاومت بالاتر با حجم پایین است . فولاد های آلیاژی با کاهش حجم مصرف فولاد پروژه و همچنین کاهش سطح مقطع سازه نقش بسزایی در کاهش هزینه و بازده سازه داشته است.

در عملیات جوشکاری به دلیل حرارت بالای ایجاد شده مقاومت فولاد کاهش می یابد . ورق های ST52   بعد از عملیات جوشکاری و فرم دهی می توانند مقاومت قابل قبولی را در تست ها نشان دهند.

این نوع ورق ها که در ابعاد 1500 * 6000 میلی متر و 2000* 6000 میلی متر عرضه می گردد در ایران توسط شرکت های فولاد مبارکه و اکسین و در نوع وارداتی آن از کشور های ژاپن ، کره ، هند ، چین ، روسیه و آلمان وارد می گردد.

قیمت ورق ST52

نکته قابل توجه در ورق های ST52  این است که صنایعی که از این نوع ورق های استفاده می نمایند توجه بسیاری به استاندارد بودن کالا دارند. عموما در انتهای نام ورق های ST52-3N به مشتریان عرضه می گردد که حرف N از واژه Normalized  گرفته شده است.

این نوع ورق ها عموما قبل از استفاده توسط دستگاه UT  تست می گردد این نوع تست که تست التراسونیک نام دارد توسط امواج صوت با فرکانس بالا در قطعه مورد تست هدایت شده و عیوب سطحی و زیر سطحی را آشکار می کند که این عیوب شامل ترک ها ، تورق ها ، عیوب انقباضی ، حفره ها ، ترکیدگی ها ، پوسته شدگی ، خلل و فرج و پیوستگی ناقضکه هر کدام از آنها باعث رد شدن این ورق ها در تست می گردد .

در  خرید این نوع ورق ها حتما باید به نرمالایز بودن و استاندارد بودن کالا توجه داشت. ورق های بالای ضخامت 50 میلی متر داشتن تست UT الزامیست.

برای خرید ورق فولادی تماس بگیرید ☎️ 02166672010 – فروش

 

ورق st52
ورق(St52) (Plate St52)

St حروف شناسایی فولاد ساختمانی است. پس از این حروف عددی به کاربرده می شود که در عدد ۹.۸۱ مقدار کشش فولاد برحسب نیوتن بر میلی مترمربع ضرب می شود. که عدد حاصله، میزان مقدار کشش فولاد بر حسب نیوتن بر میلی متر مربع مشخص می شود. پس از عدد به دست آمده با قراردادن خط تیره، درجه کیفیت فولاد ورق که شامل اعداد ۱ تا ۳ می باشد، نشان داده می شود. اصولا درجه ۳ نوع فولادی است با درجه خلوص بالا و خواص جوش کاری مطلوب . فولاد st52،فولادی است با کاربرد صنعتی با مقاومت بالا که با افزودن مقدار کمی از آلیاژهایی همانند نیکل، منگنزومس که باعث افزایش مقاومت فولاد می شود.

 

مطالب بیشتر در مورد ورق اس تی 52 (ST52) سال 2020

1 – نکات فنی انتخاب ورق ST52

2- خواص

3- معرفی ورق

4- تفاوت فولاد st37 با فولاد st52

5- ورق های ST52

6- تسمه ST52

7 – میلگرد ST52

مطالب مرتبط