معرفی ورق Mo40 + لیست قیمت ورق Mo40

ورق Mo40

ورق Mo40

ورق Mo40 پیشگام فولاد فروش انواع ورق فولادی

ورق Mo40 ، نوعی فولاد بسیار مقاوم و با ویژگی های کاربردی بسیار عالی است که برای ساخت آن دسته از تجهیزات صنعتی به کار می رود که تحت فشار یا ضربه و حرارت بالا قرار دارند. این نوع فولاد را جزو فولادهای آلیاژی با کیفیت بالا دسته بندی می کنند. در ترکیب شیمیایی اولیه تهیه این فولاد، عناصری مانند مولیبدن، کربن و کروم وجود دارد. جالب است بدانید فولاد Mo40 در استانداردهای مختلف با عناوین متفاوت شناخته می شود.

افزودن درصد معینی از عنصر مولیبدن به ترکیب اولیه ورق فولاد Mo40 ، سختی فولاد و خاصیت سختی پذیری آن را افزایش می دهد. همچنین میزان چقرمگی فولاد در این حالت نیز افزایش پیدا می کند. مولیبدن را معمولاً در کنار دو عنصر کروم و نیکل به کار می برند زیرا به طور همزمان قادرند برخی از خواص فولاد نظیر استحکام کششی، سختی و مقاومت به خوردگی را بهینه سازی کنند. فولاد Mo40 به طور ویژه برای کاربردهای صنعتی سنگین استفاده می شود

ورق Mo40 با استاندارد 4140 AISI 

انواع فولادهای آلیاژی در استاندارد AISI با یک کد چهار رقمی شناخته می شوند. بر همین اساس، برخی از انواع فولادها بر حسب عناصر تشکیل دهنده آن ها در این استاندارد نامگذاری می شوند؛ این عناصر شامل بور، کربن، منگنز، مولیبدن، نیکل، سیلیس، کروم و وانادیوم می باشد.

فولاد AISI 4140 ، یک فولاد آلیاژی بر اساس عناصر کروم، منگنز و مولیبدن است.این فولاد جزو آلیاژهای کم کربن دسته بندی می گردد و دارای توان کششی و مقاومت به سختی بسیار بالایی می باشد. در جدول زیر، ترکیب شیمیایی فولاد Mo40 و درصد عناصر آن نشان داده شده است:

قیمت ورق Mo40

قیمت ورق mo40 برای خرید تماس بگیرید 02166672010 ☎

 

ترکیب شیمیایی (فولاد AISI 4140) :

عنصرCrMnCSiMoSPFe
درصد۰/۸۰-۱/۱۰۰/۷۵-۱/۰۰/۳۸۰-۰/۴۳۰۰/۱۵-۰/۳۰۰/۱۵-۰/۲۵۰/۰۴۰۰/۰۳۵متعادل

 

خواص فیزیکی Mo40 (فولاد AISI 4140) : 

خاصیت فیزیکیمقدار
دانسیته  ۷/۸۵g/cm3
نقطه ذوب۱۴۱۶ ˚C

 

خواص مکانیکی (فولاد AISI 4140) : 

خاصیت مکانیکیمقدار
توان کششی ۶۵۵MPa
توان بازدهی ۴۱۵MPa
ضریب توده ۱۴۰GPa
ضریب برش ۸۰GPa
ضریب الاستیک ۱۹۰-۲۱۰MPa
نسبت پویسون۰/۲۷-۰/۳۰
کشیدگی تا شکست ۲۵/۷۰%
سختی، برینل۱۹۷
سختی، نوپ۲۱۹
سختی، راکوِل B۹۲
سختی، راکوِل C۱۳
سختی، ویکرز۲۰۷
قابلیت ماشینکاری۶۵

 

ورق فولاد Mo40

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت با کارشناس های ما تماس بگیرید

 

مطالب مرتبط